Ekibimiz

Kurucu - Yazar - Çevirmen

Hasan Ayer

Ankara Üniversitesi İngiliz dili ve Edebiyatı lisans öğrencisidir. CNN Türk dış haberler biriminde stajyer olup, Kualia Felsefe dergisi dışında birçok oluşumda çevirmenlik yapmaktadır. Siyâset felsefesi-teorisi ve bilimi ilgi alanı. Ağırlıklı olarak liberal ve muhafazakar siyaset teorisi ile çokkültürcülük üzerine çalışıyor

Kurucu - Yazar

Onur Göksel Yokuş

Zihin felsefesi, etik ve siyaset felsefesi ağırlıklı bir çalışma alanına sahiptir. Hacettepe Üniversitesi Felsefe Bölümü’nde halen öğretimini sürdürmektedir.

Kurucu - Yazar

Baran Çekim

İnsanlığa olan borcunu ödemeye çalışan, varoluşun anlamlandırılmasına katkıda bulunmak isteyen bir kişi.

Teknik Ekip Sorumlusu

Teoman Öztürk

2 Kasım 2002 doğumlu bir lise öğrencisiyim. Felsefe ile ilgileniyorum. Daha önce bazı yazılar yazdım ve şuan YouTube kanalım için içerik üretiyorum. İsteğim de ömrüm boyunca Felsefe ile meşgul olmak.

Teknik Ekip Sorumlusu

Eren Kumak

Hobi olarak kısa filmler çekiyorum. Felsefe ve biyoloji ile ilgilenmekteyim ayrıca fotoğraf ve video düzenliyorum.

Çeviri Editörü

Sevim İrem Alkılınç

Hacettepe Üniversitesi Amerikan Kültürü ve Edebiyatı mezunu, noter yeminli mütercim tercüman. Dergiye yaptığı çevirilerin yanı sıra çeviri kalite kontrolünden sorumludur. Analitik ve evrimsel psikoloji okumayı sever.

Çevirmen

Öznur Kaptan

Ankara Üniversitesi Amerikan Kültürü ve Edebiyatı bölümünde öğrenimini sürdürmektedir. Ingiliz ve Amerikan edebiyatı bağlamında batı edebiyatı çalışmakta, dilbilim ve felsefeyle ilgilenmekte.

Çevirmen

Nihle Kılıç

Ankara Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı bölümünde öğrenimini sürdürmektedir. Felsefe, antik edebiyat-mitoloji ve18.yy sonrası İngiliz edebiyatı romanları ile ilgilenmektedir

Çevirmen

Alpcan Ceylan

Boğaziçi Üniversitesi moleküler biyoloji ve genetik okumaktadır. Herkes gibi başına gelmiş bu hayatı deneyimlemektedir.

Çevirmen

Deniz Karakullukcu

Lise eğitimini İstek Vakfı’nda tamamladı. Galatasaray Üniversitesi Felsefe Bölümü’nde iki yıl okuduktan sonra şu anda üniversite eğitimine Boğaziçi Üniversitesi Felsefe Bölümü’nde devam etmektedir. Şu anda Roger Scruton’ın ”How to Be a Conservative” adlı kitabının çevirisini gerçekleştirmekte, aynı zamanda Komplike Dergi’de yazarlık ve Daktilo1984’de çevirmenlik yapmaktadır. Siyasi faaliyetlerini güncel olarak kurucularından olduğu Demokrasi ve Atılım Partisi’nin yönetim kurulu üyesi olarak sürdürüyor.

Çevirmen

Emre Bilgiç

Ankara Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı Bölümü mezunu. Ankara Üniversitesi Sistematik Felsefe ve Mantık Anabilim Dalı’nda yüksek lisans çalışmasını sürdürüyor. Başlıca ilgilendiği alanlar, transandantal felsefe, hukuk felsefesi, zihin felsefesi, epistemoloji ve etik. Hobileri basketbol ve yüzme.

Çevirmen

Yasin Demirkıran

İstanbul 29 Mayıs Üniversitesi’nde İngilizce Mütercim-Tercümanlık bölümünde lisans eğitimine devam etmekte ve aynı zamanda freelance tercümanlık yapmaktadır. Tarih, Dilbilim ve Video Oyunları ilgi alanları arasındadır.

Çevirmen

Kerem Burhan Topçu

Edebiyat ve Psikanaliz ağırlıklı, Felsefe ile sık sık yolları kesişen multidisipliner bir yaklaşım güden Kerem Burhan, İstanbul Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı bölümünden mezun olmuştur. Şu anda kitap çevirileri yapmakta ve Yüksek Lisans eğitimine hazırlanmaktır.

Çevirmen

Aliberk Akbulut

Çankaya Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler mezunu. Botanik, tarih, felsefe ve özel olarak siyaset felsefesiyle ilgilenir. Film ve çizgi-film izlemeyi sever.

Çevirmen

Fatih Köktemir

Boğaziçi Üniversitesi Çeviribilim bölümü lisans öğrencisidir. İlgi alanları 18. ve 19. Yüzyıl Avrupa tarihi, felsefesi ve kültürüdür.

Çevirmen

Tibet Şahin

Temel olarak metafizikle ilgileniyor, metafizikle ilişkileri bakımından etik, epistemoloji ve ontoloji gibi alanlarla içli dışlıyım. Onun dışında Marksizm ve siyaset felsefesi okumaları yapıyor.

Çevirmen

Ozan Zaloğlu

Süleyman Demirel Üniversitesi çevre mühendisliği bölümünde okudum. Bugüne kadar Evrim Ağacı gibi çeşitli sitelerde tercümanlık yaptım. Bilim, sanat ve felsefe ilgi alanlarım.

Çevirmen

Güneş Akbaş

Boğaziçi Üniversitesi Matematik Bölümünde lisans eğitimine devam etmektedir.Hobilerinde çizgi romanlar ,fantastik edebiyat ve frp oynamak vardır.Felsefede ilgilendiği alanlar mantık, matematik felsefesi ve dil felsefesidir.

Çevirmen

Emil Ekin Sultan

ADÜ Tıp fakültesi öğrencisi. İlgi alanları: Dil, ahlak ve siyaset felsefesi. Hobileri: Piyano çalmak ve vokalistlik.

Çevirmen

Çağatay Balkaya

ODTÜ Tarih bölümünde okuyor. Roman okumayı ve kaliteli komedileri sever. Estetik felsefesi, din antropolojisi ve tuhaf şeylerin tarihiyle ilgilenir. Siyaset felsefesinde özellikle analitik marksizm ve muhafazakarlıkla uğraşmaktadır.

Çevirmen

Tarık Emre Kırım

Mayıs 1999, Adana doğumluyum, Galatasaray Üniversitesi, Uluslararası İlişkiler ikinci sınıftayım. İngilizce, Fransızca ve temel seviyede Almanca biliyorum. Uluslararası Hukuk, Uluslararası Örgütler ve Siyasal şiddet ile ilgileniyor ve üzerlerinde çalışıyorum.

Turan Argun Sezer

Bilgi Üniversite’sinde hukuk okudu. Sonra felsefe başta olmak üzere bir çok alana dair okumalar yaptı. Aynı üniversitede Kültürel İncelemeler bölümünde yüksek lisans yaptıktan sonra, Uludağ Üniversitesi’nde Din Felsefesi alanında doktora yapmaktadır.

Berk Çakan

Bilkent Üniversitesi İşletme Fakültesinden mezun olmuştur. Şu anda Ernst&Young’da bağımsız denetçi olarak çalışmaktadır. Zihin Felsefesi ve Nörobilim başlıca ilgi alanları olmakla birlikte Bilişsel Bilimler, Evrimsel Biyoloji ve Kuantum Fiziğine de ilgi duymaktadır.

Sena Bektaş

Sena Bektaş- Hacettepe Üniversitesi Amerikan Kültür ve Edebiyatı bölümünden mezundur. Başlıca ilgi alanları, tiyatro incelemeleri, kültür çalışmaları ve birazcık da psikolojidir.

Yeşim Balyemez

Hacettepe Üniversitesi Amerikan Kültürü ve Edebiyatı Bölümü’nden mezun. Genel olarak güncel ve tarihi kriminolojik vakalar ile ilgili dökümanları takip etmektedir. Öğretmenlik ve çevirmenlik yapmaktadır.

Eric Rose

Ruprecht-Karls-Universität Heidelberg Üniversitesi Felsefe bölümünde Master öğrencisidir. 8 yıldır aktif biçimde Spektrum, Evrim Ağacı,, Philosophie Magazin platformlarında bilim ve felsefe yazarlığı yapmaktadır. Bunun yanında kendisine ait felsefe ve bilim blogu bulunmaktadır. Ağırlıklı çalışma alanları: Matematik Felsefesi, Fizik Felsefesi, Felsefede Doğa ve Zaman kavramı, Hermeneutik.

Damla Belemir Aydın

Bilkent Felsefe’de eğitimine devam etmekte. Genellikle din felsefesiyle ilgilenir. Fransız edebiyatını ve sinemasını seviyor. Sanat tarihi, mitoloji ve fotoğrafçılık hobileri.

Ahmet Özkaya

İstanbul Üniversitesi Coğrafya bölümü mezunu. Marmara Üniversitesinden pedagojik formasyon eğitimi aldım. Yeditepe Üniversitesinde İnkılap tarihi tezli yüksek lisans yapıyor.

Fatih Buharalı

Bilkent Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı bölümünde lisans eğitimine devam ediyor. Marksizm, psikanaliz, yapısalcılık ve yapısöküm gibi konular üzerine okuma yapmayı seviyor.